Комисията за финансов надзор на Южна Корея (FSC) облекчава ограниченията върху криптовалутите, като позволява на институциите да работят по-активно с дигитални активи.
От втората половина на 2025 г. организации като благотворителни фондации и университети ще могат да предлагат крипто дарения, което е промяна спрямо миналото, когато институционалните сметки на борсите бяха забранени.
Като част от пилотна програма, през 2025 г. на 3,500 корпорации и професионални инвеститори ще бъде разрешено да открият сметки на действително име. Това е стъпка към по-широко институционално участие в крипто борсите, което е ограничено от 2017 г. насам поради спекулации и пране на пари.
FSC също така планира да даде възможност на борсите да продават притежаваните от тях активи, като ще бъдат въведени нови насоки за предотвратяване на пазарни манипулации. Притесненията относно волатилността и „pump and dump“ схемите след листването на токени се решават чрез по-строги стандарти за регистриране и потенциални изисквания за минимално предлагане на нови криптовалути.
Освен това Комисията за финансов надзор очерта пътна карта за корпоративно участие в криптовалутите, като на по-големите корпорации ще бъде позволено да навлязат на пазара постепенно, докато по-малките ще бъдат подложени на по-строг контрол. Тези стъпки свидетелстват за променящата се позиция на Южна Корея по отношение на дигиталните активи, целяща да балансира растежа и регулирането.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.
Спорният законопроект за стабилни монети се сблъсква с нарастваща опозиция във Вашингтон, като сенатор Елизабет Уорън води кампанията срещу това, което тя нарича „път към крипто корупция“.
От 2027 г. Европейският съюз ще въведе строги закони срещу прането на пари, които ефективно ще забранят анонимните крипто дейности.
Крипто инвеститорите във Великобритания, които разчитат на заеми, скоро може да се сблъскат с по-строги ограничения. Финансовата регулаторна агенция Financial Conduct Authority (FCA) предложи забрана на използването на кредитни карти за закупуване на дигитални активи, позовавайки се на нарастващите опасения относно потребителския дълг и рисковете, свързани със спекулативните инвестиции.